گزارش فصل کتاب خراسان شمالی – بجنورد

   آقای اسکندری مجری خوش لباس و مودب ،حکایتی چنین راتعریف کردند:  مردی بعد از بیست سال از دادگاه خواست تا اجازه دهند زنش را طلاق دهند وقتی علت را پرسیدند آن هم بعد ازبیست سال زندگی مشترک گفت : تا امروز

   آقای اسکندری مجری خوش لباس و مودب ،حکایتی چنین راتعریف کردند: مردی بعد از بیست سال از دادگاه خواست تا اجازه دهند زنش را طلاق دهند وقتی علت را پرسیدند آن هم بعد ازب یست سال زندگی مشترک گفت : تا امروز کتاب «آداب معاشرت» را نخوانده بودم .

   خانم افشین فر رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد که عذرخواهی کردند از این که نتوانسته اند آنگونه که درشان نویسندگان کتاب است از آن ها تجلیل شود و خواستار تعامل بیشتر ناشران با نویسندگان استان شدند

   آقای ثابت قدم مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی که نوید بهره برداری از کتابخانه جدید را تا مهر ماه دادند

   آقای تیمور غلامی دبیر برنامه «فصل کتاب» گزارشی ارائه کردند و فرمودند : در۱۲مقوله و موضوع مختلف بیش از ۵۰ نویسنده بجنوردی کتاب منتشرکرده بودند. امیدواریم اصحاب رسانه در معرفی این کتاب ها، همت کنند.

   آقای مجید قیصری : مردم به محض اینکه متوجه شدند جلد هشتم هری پاتر منتشر شده و قرار است از فردا صبح در کتاب فروشی ها، توزیع شود از نیمه شب پشت در کتابفروشی های کشورشان صف کشیدند. این مردم چه انرژی مثبتی به نویسنده آن انتقال می دهند. امیدواریم هر رویداد فرهنگی به یک خاطره برای جوانان تبدیل شود این کارها (کتاب فصل) ارزشمنداست .تعداد معلمان و اساتید ما را حساب کنید، تیراژ کتاب در ایران تاسف باراست .

   خانم یزدان پناه ازخبرگزاری مهر هم فرمودندکه تمامی این کتاب هایی راکه امشب رونمایی شده اند به نوبت در این خبرگزاری معرفی خواهندکرد.

   از کتاب تمثیل و مثل ترکی خراسانی نوشته اسماعیل سالاریان- زمان : ۱۱ / ۰۵ / ۹۵ ساعت بیست و سی دقیقه مکان : بجنورد – تالار حافظ شهرداری بجنورد رونمایی شد و لوح تقدیر از شورای اسلامی بجنورد و حوزه هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی دریافت کر

   این کتاب حاوي تقريبا ۱۸۰۰ ضرب المثل تركي خراسانی است و متن ترکی مثل ها با الفبای عربی و لاتین ترکی آوانگاری شده اند. مثل ها به فارسی ترجمه شده توضيحاتي كاملي در مورد استفاده هر كدام از مثل ها بفارسي داده شده هست.
در باره این کتاب بیش از پانزده مقاله تحسین برانگیز علمی توسط استاتید دانشگاه ها و تورکولوژیست های ایران – آذربایجان – ترکیه – عراق و… نوشته شده است.
این کتاب در کمتر از سه ماه به چاپ دوم رسید.

ارسال دیدگاه